Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Kanalizácia

Vyriešený
Prijatý: 05.03.2024
Zodpovedaný: 15.03.2024
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obecný úrad Kozárovce

Podnet:

Dobrý deň, pán starosta bolo by dobré sa ísť občas pozrieť na dokončovacie práce na kanalizácii,pretože si myslím,že spôsob akým sa vykonávajú práce nie sú úplne v súlade s postupom akým by sa mali realizovať. Asfalt sa pred výkopom rezal, nasledne prebehli výkopové práce pri ktorých firma bola lenivá asfalt dorezavať podĺa potreby ale ho rozbili zbíjačkou ako im to vyhovovalo. Teraz tie kraje by sa mali asi dorezať do roviny, potom betonovať aby sa ten asfalt poriadne prilepil lu staremu asfaltu, ved aj pri vytlkoch na cestach sa obvod vytlku najprv vyreže a nasledne zbíjačkou vycistí. Ja si myslím,že aj to ubíjanie podložia pod betonáž je mizerna,spravena tak aby sa nepovedalo, po nejakom čase to všetko bude klesať.Bolo by dobré sa ísť pozrieť na brôdok ako to tam vyzerá .


Odpoveď:

Dobrý deň prajem.


Ďakujeme za podnet. Každý týždeň máme na stavbe kontrolný deň, takže kontrolujem dokončovacie práce. Pre vysvetlenie. Pôvodný asfalt sa bude pred samotným asfaltovaním zarezávať a následne bude prebiehať pokládka asfaltu. Asfalt sa nezarezáva vopred, aby nedošlo k poškodeniu hrán. Takže postup, ktorý prebieha na stavbe je v poriadku. Keďže v našej obci sa nachádzajú prevažne ílovito-hlinité zeminy, tak konsolidácia a sadanie bude prebiehať aj 2-3 roky. Hutnenie tomu trochu pomôže, ale nezabráni ďalšiemu sadaniu. Ale nás tlačí zmluvný termín na dokončenie prác. Takže musíme to zrealizovať teraz.


Ďakujem za pochopenie.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.