Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Matičiar

Mužská spevácka skupina Matičiar

Krátka charakteristika súboru :

MSS Matičiar vznikol pri príležitosti obnovenia činnosti Miestneho odboru Matice slovenskej v roku 1990,kedy na Valnom zhromaždení prvykrát verejne vystúpil. MSS sa zameriava na piesne ľudové – z nášho bydliska a blízkeho okolia,piesne národné,upravené (v úprave nášho rodáka Janka Krajčiho, ktorý piesne skladá, t.j. texty na náš rodný kraj,melodické časti upravuje).

V októbri 2005 súbor oslávil 15.výročie vzniku,pri tejto príležitosti vydal prvé CD s názvom Kozárovské šíre pole v spolupráci s ľudovou hudbou Brezina z Trenčína. Súbor má za sebou mnoho vystúpení v našej obci, okrese a na festivaloch Myjava, Východná, Hrušov, Tekov, Strážnica, Strakonice a ďalších.

MSS účinkuje na rôznych kultúrno-spoločenských podujatiach organizovaných Maticou slovenskou, spoločenskými a politickými organizáciami, pri rodinných oslavách, pri stretnutiach rodákov, spolužiakov, rôznych jubileách a pod.

Nezabudnuteľným zážitkom bolo vystúpenie v programe Vianoce na hrade a vítanie Slovenskej republiky 1.januára 1993
na Námestí SNP v Bratislave.

Dňa 22.októbra 2006 sa v DK v Novej Vsi nad Žitavou konala krajská súťažná prehliadka hudobného folklóru dospelých,sólistov – spevákov ľudových piesní,speváckych skupín a ľudových hudieb.Súťažnej prehiadky sa zúčastnilo 13 speváckych skupín. Na celoslovenskú prehliadku postúpila MSS Matičiar, takže bude reprezentovať NSK Nitra v roku 2007 na tejto prehliadke.

Umelecký a organizačný vedúci súboru : Ing.Igor Benčať

Počet účinkujúcich : 16
Hudobný doprovod : akordeón Imrich Švolík
Tel.kontakt : Ing.Igor Benčať 036 – 6342516
Mobil : 0907 105 499, 0903 259580